Додаткові запитання від кандидата дають рекрутеру змогу більше дізнатися про потенційного колегу, зіставити його/її цінності з цінностями компанії. Перше, на що звертає увагу інтерв’юер, це доречний зовнішній вигляд кандидата. Оскільки більшість співбесід тепер відбуваються онлайн, важливо дбати ще про бекграунд і відсутність зайвого шуму під час співбесіди. У компанії зазначають, що резюме має відповідати вимогам позиції й містити релевантний досвід. Якщо людина подається на кілька напрямків, вона має робити окремі резюме на кожен з них (наприклад, окремо на дизайнера/-ку, окремо на тестувальника/-цю).
Full Stack-розробник — це програміст високого рівня, здатний самостійно створити функціональний програмний продукт. Він добре орієнтується в напрямках FrontEnd і BackEnd, працює з різними фреймворками та мовами програмування. Тобто це спеціаліст «швейцарський ніж», готовий взяти в роботу складний проєкт і реалізувати його фактично «під ключ».
Frontend-розробник (frontend-developer)
Можна спочатку вивчати, як побудовані мережі, API тощо, а тільки потім розбиратися з документацією. Але, на мою думку, це трохи неправильно, бо ви все одно сприйматимете цю інформацію як тонну непотрібної теорії. Курс — не панацея, як не є панацеєю і самостійне вивчення. Щодо світчерів сьогодні і їхніх шансів отримати роботу. Наприклад, співробітник працює у підтримці, приблизно розуміє продукт, вміє розв’язувати конфлікти й має бажання зростати. Такий перехід з нетехнічної спеціальності в бік інженерної є досить реалістичним і навіть перспективним.
Залежно від проєкту важливо, щоб кандидат цікавився контейнеризацією та віртуалізацією. Добра ознака, якщо людина орієнтується в останніх трендах програмування. Щодо баз даних, то основними критеріями є початкові знання у нормалізації БД, індексації для прискорення пошуку, написанні нескладних запитів. Web-програмування – це не тільки робота з кодом і створення візуала. Представники цієї професії повинні мати цілу низку якостей, які допоможуть виконувати роботу швидше, краще і продуктивніше.
Будь-який досвід в інших сферах може стати в пригоді як під час тестування, так і просто під час роботи з людьми. Мені відомо багато випадків, коли завдяки попередньому досвіду людину швидко забирали на проєкт. Фізика, охорона здоров’я, автомобільна промисловість тощо — такий досвід і знання здобути набагато складніше, ніж підготувати QA. “У світі розробки нічого не стоїть на місці, з’являються нові фреймворки, нові підходи до розробки. Та й мови програмування постійно отримують оновлення.
Три Книжки Для Розвитку В Професії
Поділюся порадами, які б дав молодшому собі, якби міг. Важливими є прагнення до навчання та допитливість, бажання розв’язувати складніші задачі. Під час спілкування для компаній важливі вмотивованість і проактивність кандидата. У тих, хто хоче освоїти професію web-розробника є три можливих шляхи. При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове.
На жаль, якість резюме кандидатів, що подаються на ролі Junior, погіршилася. Більшість людей не мають практичного досвіду, проте подають свої кандидатури до розгляду, очікуючи, що, пройшовши відповідне навчання, вони можуть претендувати на заробітну плату для фахівців з досвідом. Від професійних і особистих якостей web-розробника залежить не тільки його зарплата, але і затребуваність на ринку праці.
Повідомити Про Помилку
Постійно прийдеться доводити, що тестувальник потрібен в команді. Це факт (James Bach із цим погоджується, після 30 років роботи в тестуванні). Почніть з будь-якого безоплатного курсу, а краще — з кількох, для закріплення знань. Це може не тільки зекономити вам гроші, а й пришвидшити навчання. Нині є чимало охочих змінити професію, і я не можу дати конкретної поради, як не загубитися на тлі інших.
- Також Junior Ruby Developer має базово знати типи й конструкції мови програмування та ООП, реляційні бази даних і SQL.
- Також важливим є знання мереж, моделі OSI, TCP/IP та інших протоколів.
- Значно простіше допомогти новачку в ІТ вивчити тест-кейси, ніж переповідати економічну теорію з першого курсу університету.
- Та вже тоді відчував, що мені все ж бракує знань для карʼєрного розвитку.
Мінуси – важко починати, тому що навик самостійного пошуку інформації у багатьох початківців ще дуже слабо розвинений. Щоб не залишити навчання на цьому етапі, потрібно чітко розуміти, що такий підхід в підсумку себе виправдає і далі буде легше (і в навчанні, і в кінцевому підсумку на роботі). Коли ви станете досвідченим, можна буде трішки розслабитись і не поглиблювати свої знання, а розширювати їх. Для цього раджу почитати «Книгу шифрів» Саймона Сингха. З неї ви дізнаєтесь, хто придумав RSA (криптографічний алгоритм — прим. ред.) і як він працює, чому загрожені мови індіанців не гірше «Енігми» та як квантові комп’ютери зроблять сучасне шифрування неактуальним.
Часто знають якийсь фронтенд-фреймворк, пишуть тести, налаштовують середовища та поміщають застосунки в контейнери, проєктують рішення за допомогою UML, конвертують нетехнічні бажання в чітке проєктування. Усе це можна використати собі на користь відповідно до ваших здібностей та інтересів. Як нескладно здогадатися, recreation developer — це розробник відеоігор.
Якщо порівнювати FrontEnd і BackEnd в контексті складності вивчення, то другий все ж складніший. Проте тут важливо зауважити, що в бекенд часто приходять саме з фронтенду. Іноді буває так, що спеціаліст починає свій шлях саме з вивчення FrontEnd, а потім пробує свої сили в бекенді і перекваліфіковується. https://wizardsdev.com/ В такому випадку попередній досвід допоможе швидше розвиватися у новому напрямку. Додамо, що різниця в зарплаті у FrontEnd і BackEnd доволі незначна. Якщо казати про backend-частину, як і у випадку з frontend, щоби розбиратися, потрібно вивчити основи роботи інтернету.
У попередній статті ми розповіли, що таке фронтенд, сьогодні ми допоможемо вам розібратися з бекендом й зрозуміти, що це та як працює. Це допоможе вам краще розуміти всі процеси під час розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу. У компанії відбирають резюме за тим, чи є комерційний досвід роботи з необхідними технологіями. У компанії для позицій рівня Junior стажування не є валідним, також не розглядають резюме взагалі без досвіду чи з досвідом лише на навчальних проєктах. Резюме повинно бути чітко структурованим, вказаний термін роботи у попередній компанії, опис проєкту, на якому працював кандидат, технології, які він використовував на практиці. У розділі abstract мають міститися ті технології, за якими кандидат має впевнені теоретичні та практичні знання.
Якщо додаток або сайт не працюють або працюють не так, як ми звикли (хочемо, представляли), то під «гарячу руку» потрапляють розробники. Якщо людина може комунікувати, але не може виконувати основні робочі задачі — то єдине, що вона зможе зробити — професіонально придумувати причини, чому задача не була зроблена. Також важливим є знання мереж, моделі OSI, TCP/IP та інших протоколів.
Технічні Знання, Які Необхідні Back-end Розробнику
Звісно, багато залежить від конкретної позиції та вимог до кандидата. Ми звертаємо увагу на те, чи людина проактивна, самостійна, готова брати відповідальність, вміє виходити з кризових ситуацій і розв’язувати проблеми, а не просто перекладати їх на свого керівника. Залежно від того, як відповідає кандидат, можна зробити певні висновки.
Далі очікується, що кандидат розповість про себе і свій досвід. Тут ми зважаємо на такі моменти, як зацікавленість кандидата у розмові, відкритість, підготовленість до співбесіди. Часто кандидати хвилюються, і це нормально, але варто спробувати розслабитися і поставитися до співбесіди як до можливості випробувати свої сили, оцінити себе та отримати фідбек. Нерідко хвилювання заважає сконцентруватись на питаннях і не дає можливості проявити себе якнайкраще. Для початку роботи на позиції Junior Java Developer кандидат повинен добре знати теорію ООП, основні патерни проєктування та вміти застосовувати ці знання на практиці. А ще добре орієнтуватися в можливостях Java Core (типи даних, Collections API, Streams API, Lambdas тощо), цікавитися оновленнями у версіях мови програмування, знати принцип роботи JMM (Java Memory Management).
В Україні ігровий розробник може розраховувати на зарплату близько $2000, що за мірками IT-сектору відносно небагато. Але тут потрібно розуміти, що геймдев в Україні розвинений досить слабо, а тому набагато більші kotlin backend перспективи для гейм-девелопера відкриваються при роботі на західноєвропейський ринок. А це, до речі, ще один привід всерйоз взятися за вивчення англійської мови, якщо ви досі не освоїли її на достатньому рівні.